Strony internetowe a trendy 2022. Na co warto postawić?

kw. 28, 2022Strony Internetowe0 komentarzy

Strony internetowe a trendy 2022. Na co warto postawić? 

Projektowanie stron internetowych: trendy 2022 

 

Trendy internetowe, podobnie jak moda, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Wraz z rozwojem technologicznym użytkownicy oczekują coraz więcej i bardzo często właśnie to, jak wygląda witryna, może mieć wpływ na to, czy potencjalny klient zdecyduje się na współpracę z naszą firmą. Warto być na bieżąco, dlatego dla naszych klientów przygotowaliśmy zestawienie trendów 2022, w którym zebraliśmy najważniejsze informacje. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem! 

 

Trendy stron internetowych 2022: co będzie dominowało w tym roku? 

 

Tak, jak w 2021 roku szalenie modny był m.in. scrollytelling (animowane przewijanie treści na stronie, które zachęcało użytkowników do zapoznania się z contentem), tak w tym roku zdecydowanie będzie królował minimalizm. Jest to opcja zdecydowanie przyjazna dla klientów, czytelna i przejrzysta. Kluczem do sukcesu jest postawienie na neutralne i niekrzykliwe tło, które w połączeniu z widoczną czcionką i logicznie umiejscowionymi grafikami, daje efekt harmonii i porządku. Już od końca zeszłego roku możemy zaobserwować, że coraz większa liczba światowych marek stawia na tego typu rozwiązania. Przykładem jest np. firma Apple. 

 

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, na które decyduje się coraz większa liczba firm, jest postawienie na pełnoekranowy układ na stronie internetowej. Jest to nowoczesny sposób na przedstawienie klientom swojej oferty, który łączy w sobie innowacyjność, design i wygodną nawigację po witrynie. Bardzo ważnym elementem jest również dobór szaty graficznej: kolorów i rozmieszczenia grafik, aby strona była spójna i miła w odbiorze. W 2022 roku zdecydowanie popularne będą ciemne motywy, które są przyjazne przeglądarką mobilnym (smartfony, tablety). Zastosowanie ciemniejszych odcieni pozwala na skuteczne wyeksponowanie informacji, oferty oraz grafik, które są atrakcyjniejsze w odbiorze dla użytkowników. Idealnym przykładem zastosowania ciemnych odcieni, które nie przytłaczają, ale dają piorunujący efekt, jest strona Ferrari. 

 

Poza samym wyglądem strony internetowej nie można zapominać również o treściach. Z powodu trwającej pandemii Covid 19 w ciągu ostatnich dwóch lat komunikacja z klientem przeniosła się w świat wirtualny, stąd też zmieniła się jej forma. Obecnie chcąc przygotować treści, które zaciekawią użytkowników, należy skupić się na wzmacnianiu zaangażowania oraz wykorzystywać tzw. lejek sprzedażowy. 

 

Trendy w projektowaniu stron internetowych 2022: jak zrobić to dobrze? 

             

Stworzenie strony internetowej, która będzie nie tylko responsywna i przyjazna użytkownikom, lecz także utrzymana w odpowiedniej kolorystyce, spójna i innowacyjna, nie jest łatwą sztuką. Właśnie dlatego warto powierzyć tę sprawę specjalistom, którzy pozostają nie bieżąco z najnowszymi trendami oraz posiadają niezbędne umiejętności, aby przygotować dla Państwa wymarzoną stronę internetową. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Z przyjemności, biorąc pod uwagę wszystkie Państwa życzenia i uwagi, przygotujemy projekt strony. Zajmiemy się także treściami oraz wypozycjonowaniem witryny. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu, odpowiemy na wszystkie pytania!

 

Blog

Poprzednie artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zespole, firmie i zapoznać się z naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu!