Jak skutecznie promować swój sklep w internecie?

maj 29, 2023eCommerce0 komentarzy

Jak skutecznie promować swój sklep w internecie?

 

Promowanie sklepu internetowego w internecie 

 

W dzisiejszych czasach, gdy coraz większa liczba użytkowników decyduje się na zakupy online, posiadanie własnego sklepu internetowego wydaje się najlepszym rozwiązaniem, które przyniesienie nam spore korzyści finansowe. Niestety nie jest to tak łatwe, jak pozornie może się wydawać, bo założenie sklepu to jedno, ale sprawienie, że klienci go znajdą i skorzystają z naszej oferty, niekoniecznie jest proste. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które pomogą Ci w dotarciu do nowych użytkowników, a w tym wpisie podpowiadamy najlepsze rozwiązania!

 

Jak wypromować sklep internetowy?

 

Istnieje kilka kanałów marketingowych, o których musisz pomyśleć, jeśli chcesz prowadzić swój sklep internetowy. Jest to m.in.: SEO, Google Ads, kampanie Facebook Ads czy prowadzenie Instagrama. To, jaką strategię obierzesz, jest uzależniona od specyfiki branży oraz oferowanego asortymentu. W przypadku np. sklepu internetowego, który w ofercie ma odzież, prowadzenie profilu na Instagramie, gdzie na bieżąco pokazujemy obserwatorom nowe stylizacje, zachęci ich do odwiedzenia Twojej strony, a następnie zakupów. To samo dotyczy Facebooka. Warto posiadać konto firmowe swojego sklepu na tym serwisie społecznościowym, aby budować społeczność. Możesz je dodatkowo wspomóc reklamami płatnymi (Facebook Ads), które pomogą Ci trafić do nowych użytkowników. Jeżeli chcesz prowadzić fanpage, to pamiętaj, aby na bieżąco go aktualizować. Jeżeli będziesz robił to nieregularnie, to algorytmy mogą zapomnieć o Twojej stronie, a publikowane posty nie będą trafiać do klientów. 

 

W przypadku prowadzenia fanpage’a kluczową rolę odgrywają treści i grafiki. Całość powinna być spójna, aby zainteresować użytkownika i sprawić, aby zapoznał się z całym postem. Pozornie może wydawać się to nieistotne, jednak piękne fotografie, ciekawe infografiki i angażujące treści naprawdę działają! 

Skuteczne reklama sklepu internetowego 

 

Social media są ważne, jednak spora ilość klientów szuka konkretnych produktów przez wyszukiwarkę Google. I tutaj wyróżnić możemy dwa główne kanały marketingowe: SEO oraz Google Ads. W przypadku SEO (pozycjonowania) zależy nam na tym, aby nasza strona wyświetlała się jak najwyżej w wynikach organicznych na konkretne frazy. Jeżeli chcesz mieć dobrze wypozycjonowany sklep internetowy, to musisz zadbać o kilka podstawowych elementów jak m.in.: optymalizacja strony, słowa kluczowe, opisy produktów, teksty blogowe, linkbuilding i wiele innych! Pozycjonowanie sklepu internetowego nie jest łatwe, dlatego warto postawić na pomoc specjalistów. Warto wiedzieć, że pozycjonowanie strony jest procesem długofalowym, a na efekty trzeba poczekać. 

 

Z kolei Google Ads to rozbudowany system reklamowy, który pozwala na natychmiastowe wyświetlanie reklam. Gdy utworzymy kampanię i zostanie ona zweryfikowana przez Google, nasze reklamy zaczną się wyświetlać na wynikami organicznymi. W przypadku sklepów internetowych szczególnie polecaną opcją są Google Zakupy, które możemy znaleźć na samej górze wyszukiwarki. Każda reklama to zdjęcie produktu, jego opis oraz cena. Po kliknięciu klient zostaje przekierowany na stronę, gdzie może od razu złożyć zamówienie. 

 

Promowanie sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem, dlatego skontaktuj się z nami jeszcze dziś! Z przyjemnością pomożemy Ci wybrać najlepsze kanały marketingowe! Zadzwoń!

 

Blog

Poprzednie artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zespole, firmie i zapoznać się z naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu!