Czym jest wizytówka Google Moja Firma i dlaczego warto ją mieć?

wrz 19, 2023Google Moja Firma0 komentarzy

Czym jest wizytówka Google Moja Firma i dlaczego warto ją mieć?

 

Do czego potrzebna jest wizytówka Google Moja Firma? 

 

Wizytówka Google Moja Firma jest niezwykle ważnym aspektem, o którym powinien pomyśleć każdy przedsiębiorca. Jest to miejsce, w którym użytkownicy mogą w szybki i łatwy sposób znaleźć najważniejsze informację o naszej firmie: oferowane usługi, godziny otwarcia punktu, adres, dane kontaktowe i wiele więcej! Dlaczego warto mieć wizytówkę Google Moja Firma? Na to pytanie odpowiemy w tym artykule! Chcesz dowiedzieć się więcej? Zachęcamy do zapoznania się z całym materiałem! 

 

Dlaczego warto założyć wizytówkę Google?

 

Wszystkie działania i ruchy marketingowe, które podejmujemy, mają jeden cel: przynieść korzyść naszej firmie, np. sprzedaż, budowanie świadomości marki czy pozyskanie nowych klientów. Wizytówka Google również nie jest działaniem przypadkowym, gdyż pozwala na skuteczne zwiększenie konkurencyjności naszej firmy w wyszukiwarce. Jest to szczególnie ważne w przypadku zapytań lokalnych. Na czym one polegają? Użytkownicy wyszukują frazy, które są związane z okolicą, w której znajduje się nasza firma. Przykładowo: mieszkaniec Warszawy, który chce skorzystać z usługi endokrynologa, w wyszukiwarkę Google wpisze: „endokrynolog Warszawa”. Wizytówka Google Moja Firma pozwala na to, aby mieszkańcy konkretnego miasta mogli trafić na Twoją firmę, a co za tym idzie, skorzystać z usług. Jeśli chcesz mądrze zarządzać lokalnym SEO, to wizytówka Google Moja Firma jest niezbędna! 

 

 

Wizytówka Google Moja Firma: co jeszcze warto wiedzieć? 

 

Wizytówki Google Moja Firma znajdują się tuż nad wynikami organicznymi w wyszukiwarce. Narzędzie pomoże Ci nie tylko znaleźć się na pierwszej stronie po wpisaniu frazy, lecz także wspomoże pozycjonowanie witryny. Oprócz danych kontaktowych, adresu oraz godzin otwarcia potencjalni klienci będą mogli zapoznać się również z mapą Google, która ułatwi im znalezienie Twojej firmy lub lokalu. W wizytówce Google możesz umieścić również zdjęcia, np. budynku, gotowych realizacji lub produktów, które oferujesz. Co więcej, dzięki wizytówce Google w łatwy sposób możesz również komunikować się ze swoimi klientami oraz podtrzymywać z nimi interakcję. 

 

Wizytówka Google to również miejsce, w którym Twoi klienci mogą wystawić Ci opinię. Do każdej z nich możesz się odnieść. Jest to najlepszy sposób, aby budować zaufanie marki i zachęcać nowych użytkowników do skorzystania z Twoich usług. Google Moja Firma pozwala także na dostęp do danych, które ukazują, jak Twoi klienci dotarli na Twoją stronę. Wszystkie statystyki są cenne, gdyż pozwalają na skuteczne zmiany w strategii marketingowej. Założenie wizytówki Google Moja Firma jest całkowicie darmowe, jednak wymaga weryfikacji. 

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy każdego czytelnika, że w dzisiejszych czasach posiadania wizytówki Google Moja Firma jest koniecznością. Jeżeli potrzebujesz pomocy w jej założeniu albo nie wiesz, jak powinno się ją aktualizować, to skontaktuj się z nami! Z przyjemnością doradzimy Ci najlepsze rozwiązania!

Blog

Poprzednie artykuły

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym zespole, firmie i zapoznać się z naszą ofertą? Zapraszamy do kontaktu!